تاریخ آخرین ویرایش:

چگونه بهترین دکتر لیزیک و لازک را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین جراح لیزیک و لازک را انتخاب کنیم؟ اگر به‌دنبال روش اصلاح بینایی مانند لیزیک یا لازک هستید، انتخاب جراح مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیمات شماست. ازآن‌جاکه چشم هر فردی با دیگر متفاوت است، دانستن اینکه چه چیزی از نظر رویکردی برای شما بهتر عمل می‌کند بخشی از مراحل پروسه درمان شناخته می‌شود. درک این حس درونی: به او اعتماد دارم، به من اعتماد به نفس می‌دهد تا ادامه دهم و به من کمک می‌کند به اهداف بینایی مورد نظرم دست یابم، در انتخاب بهترین جراح لیزیک و لازک مناسب بسیار باارزش است.

برای عمل لازک و لیزیک باید نزد چه پزشکی مراجعه کرد؟

یک سؤال پرتکرار در ذهن مراجعه کنندگان برای جراحی لازک و لیزیک این است که به چه پزشک و متخصصی باید مراجعه کنم؟ آیا عمل لازک توسط هر چشم پزشکی قابل انجام است یا نیاز به تخصص خاصی دارد؟ عمل لیزیک و لازک نوعی جراحی است که فرد تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد تا تغییراتی در ساختار چشم او اعمال شود.

انتخاب بهترین دکتر عمل لیزیک و لازک در نتیجه نهایی جراحی اثر زیادی دارد.

هدف از انجام این جراحی، برداشتن عینک و به‌دست آمدن دید کامل است که با استفاده از ابزارهای خاص سطح زیرین قرنیه چشم تحت تأثیر قرار می‌گیرد. همانطورکه متوجه شدید، عمل لیزیک و لازک دارای حساسیت‌های بسیاری است و باید با دقت کامل انجام شود. بنابراین تنها پزشک دارای تخصص در این زمینه می‌تواند جراحی را انجام دهد و تمام پزشکان فعال در زمینه جراحی دارای تخصص و فوق تخصص هستند و بر اساس دانش‌های به‌دست آورده روند جراحی را بدون هیچ خطا و آسیب‌دیدگی پیش می‌برند.

چگونه بهترین جراح لیزیک و لازک را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین جراح لیزیک و لازک، باید به چه نکاتی توجه کرد و بر اساس چه ویژگی‌هایی انتخاب خود را انجام داد تا نسبت به جراح مورد نظر اطمینان کافی کسب کنیم؟ انتخاب جراح برای اصلاح بینایی توسط لیزیک نسبت به دیگر جراحی‌ها آنقدر دشوار نیست. اما نتیجه عمل می‌تواند به‌اندازه نتیجه عمل قلب نامطلوب، زندگی‌تان را تحت تأثیر قرار دهد. 

شاخص‌های مختلفی برای انتخاب یک جراح حرفه‌ای و کاربلد وجود دارد که با کمک آن می‌توان از نتیجه عمل لیزیک رضایت کامل کسب کرد و از اصلاح بینایی لذت برد.

مقایسه پزشکان

برای انتخاب بهترین دکتر لیزیک و لازک در تهران و دیگر شهرها ابتدا باید پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن اسامی به مقایسه آن‌ها بپردازید. معمولاً با پزشکانی که در این زمینه تخصص بهتری دارند و افراد زیادی نسبت به نتیجه عمل رضایت کامل کسب کردند، جزء انتخاب‌های عالی شناخته می‌شوند. در حقیقت داشتن تجربه و دانش کافی برای انجام جراحی لیزیک بسیار اهمیت دارد و کمک می‌کند با اطمینان خاطر برای انجام آن آماده شوید.

تبلیغات

آیا تابه‌حال دیده‌اید بسیاری از پزشکان و مراکز جراحی در رادیو، تلویزیون و اینترنت تبلیغات انجام می‌دهند. هدف اصلی تبلیغات، آشنایی افراد با سطح خدمات است و برخی تبلیغات نیز جنبه آموزشی و اطلاع‌رسانی دارد. با کمک این تبلیغات می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری در مورد مراکز مختلف به‌دست آورید و نسبت به قیمت‌ها و نحوه عملکرد پزشک آگاهی کسب کنید.

دقت در هزینه‌ها

معمولاً هزینه این جراحی بر اساس مشکل چشم، سطح مهارت و تخصص جراح و خدمات ارائه شده مرکز جراحی مشخص می‌شود. پس می‌توان تا حدودی با توجه به هزینه‌ها حدس زد کدام جراح مهارت بیشتری دارد و کدام مرکز جراحی خدمات بهتری ارائه می‌دهد؛ اما هرگز نباید مبنای اصلی خود را هزینه قرار داد. بسیار طبیعی است که بخواهید با پرداخت هزینه بیشتر چشم‌های خود را توسط متخصص حرفه‌ای‌تر و با تجربه انجام دهید. اما همیشه هزینه‌های بالا مبنای مشاهده نتیجه عالی نیست؛ گاهی اوقات هزینه زیاد نشان دهنده بهره‌مندی از مراکز بسیار پیشرفته و امکانات حرفه‌ای است.

مراجعه حضوری به مطب

یکی از مهم‌ترین مراحلی که کمک می‌کند به جواب سؤال "چگونه بهترین جراح لازک و لیزیک را انتخاب کنیم؟ " دست یابید، مراجعه به مطب است. با رفتن به مطب چشم پزشک از نظر قطعی او درباره شرایط چشم‌ها مطلع می‌شوید و درصورت برقراری ارتباط خوب با جراح و کسب اطمینان به گفته‌های او، در انتخاب بهترین دکتر لیزیک و لازک موفق‌تر خواهید بود.

همچنین مراجعه حضوری کمک می‌کند نحوه برخورد پزشک با مراجعه‌کنندگان را مشاهده کنید و از میزان رضایت بیماران آگاه شوید.

معرفی توسط متخصص اپتومتریست یا چشم پزشک

گاهی اوقات، برخی از مختصصین اپتومتریست یا چشم پزشک شما را به جراح متخصص معرفی می‌کنند. آن‌ها مطمئن هستند مشکل شما توسط متخصص معرفی شده قابل رفع است و نتیجه لازم را مشاهده می‌کنید. بنابراین یکی دیگر از راه‌های انتخاب بهترین دکتر برای عمل لیزیک چشم و لازک، کمک گرفتن از چشم پزشک مورد اعتمادتان است.

جستجو در اینترنت

امروزه فضای اینترنت اطلاعات بسیار گسترده و مفیدی در اختیار ما قرار می‌دهد و تمام پزشکان برای برقراری ارتباط با مخاطبین در این فضا حضور دارند و اطلاعات مفیدی از رزومه خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. پس با مراجعه به وب‌سایت‌ها و فضاهای مجازی می‌توانید نسبت به‌عملکرد پزشک مورد نظر اطلاعات خوبی کسب کنید و نظرات مخاطبین آن‌ها را به‌آسانی بخوانید. 

با استفاده از روش های مختلف می توان بهترین دکتر لازک و لیزیک را پیدا کرد.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین جراح لازک و لیزیک

برای گرفتن این تصمیم که "چگونه بهترین جراح لازک و لیزیک و انتخاب کنیم" به‌شما تبریک می‌گوییم. با قدم برداشتن در این راه به نتایج رضایت بخشی از جراحی لیزر چشم دست می‌یابید و دیگر نگرانی بابت بینایی چشم‌های خود نخواهید داشت. ازآنجاکه چشم‌ها مهم‌ترین عضو بدن هستند و تحت جراحی قرار گرفتن آنها بسیار دلهره‌آور است، انتخاب یک جراح مطمئن ضروری است. 

جراحی که عمل لیزیک را تحت شرایط ایمن و با دقت بسیار بالا انجام دهد و در این زمینه تجربه کافی داشته باشد، به‌سادگی یافت نمی‌شود. اما نگران نباشید، در ادامه با مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب دکتر مناسب لیزیک آشنا می‌شوید:

 • تاییدیه سازمان نظام پزشکی

این تاییدیه نشان دهنده این است که پزشک استانداردهای اخلاقی و رفتاری را کاملاً رعایت می‌کند و تفاوتی میان مراجعه‌کنندگان خود در نظر نمی‌گیرد.

 • شناخت پزشک معالج

شناخت پزشک توسط دیگر متخصصین و چشم پزشکان، صلاحیت او را نشان می‌دهد. با کمک این ایده می‌توانید از متخصص چشم پزشک مورد اعتمادتان درخواست کنید که جراح باتجربه‌ای به شما معرفی کند.

 • اطلاعات کافی در خصوص لیزیک و لازک

در کنار پیدا کردن بهترین جراح لیزیک و لازک، کسب اطلاعات در مورد لیزیک و لازک بسیار کمک‌کننده است. باید بدانید میزان عارضه این جراحی چقدر است و یا روش‌های مختلف جراحی چشم را بشناسید تا هنگام مراجعه به پزشک و بررسی شرایط بهتر بتوانید وضعیت خود را تصور کنید. جراحی‌های چشم تنها به لیزیک محدود نمی‌شود، بلکه روش‌های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد که جراح با توجه به شرایط، بهترین روش را انتخاب می‌کند. 

 • گواهینامه نظام پزشکی

داشتن گواهینامه نظام پزشکی، به این معناست که پزشک توسط این سازمان تایید شده و برای انجام جراحی‌های چشم دارای تخصص است. همچنین سازمان پزشکی، جراح را از نظر استانداردهای اخلاقی و رفتاری بررسی کرده است و پزشک نیز این تضمین را می‌دهد برای تمام بیماران نهایت تلاش خود را می‌کند.

 • مجوز مراجع قانونی 

داشتن این مدرک نشان دهنده این است که جراح شرایط و مهارت لازم برای انجام جراحی لیزیک را دارد. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید به بانک اطلاعات پزشک متخصص مراجعه کنید.

برای انتخاب بهترین جراح لازک و لیزیک باید به فاکتورهای مهمی دقت کرد.

چه سؤالاتی باید از پزشک پرسیده شود؟

بسیار مهم است که جراح حداقل یک الی دو سال در مراکز معتبر بین‌المللی دوره‌های تخصصی گذرانده و تحت آموزش فلوشیپ معتبر برای انجام لیزیک و لازک آماده شده باشد. علاوه‌براین، با مطرح‌کردن سؤالات از جراح می‌توان تا حدودی میزان موفقیت جراحی را پیش‌بینی کنید. در موارد زیر به برخی سؤالات توصیه شده برای پرسیدن از جراح چشم اشاره می‌کنیم:

 • چه روشی برای انجام عمل چشم‌ من مناسب است؟
 • چگونه می‌توان از بروز عوارض احتمالی پیشگیری کرد؟ 
 • تمام مراحل درمان در مرکز قابل انجام است یا خیر؟ 
 • آیا تابه‌حال در مرکز چشم شما عفونت‌های جدی چشم رخ داده است یا خیر؟
 • در صورت بروز عوارض ناخواسته چه کار باید کرد؟ 
 • نیاز به انجام اقدامات اضافه دیگر هست؟ اگر هست باید برای آن‌ها هزینه جداگانه پرداخت کرد؟

ویژگی های یک جراح لازک و لیزیک خوب

چگونه بهترین دکتر لازک و لیزیک را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین جراح لیزیک و لازک باید به برخی ویژگی‌های مهم دقت داشته باشید. در واقع یک جراح لیزیک خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتوان به او اطمینان کرد؟ در موارد زیر با چند ویژگی مهم یک جراح خوب لیزیک آشنا می‌شوید:

 • داشتن تجربه و مهارت کافی: در اولین مرحله، باید تجربه و مهارت کافی جراح را بسنجید؛ معمولاً جراحی که سال‌های بسیاری در این زمینه فعالیت دارد گزینه مناسب برای انجام این عمل است.
 • صداقت: جراح باید با بیماران خود صادقانه رفتار کند و در صورت عدم‌توانایی، شما را به یک جراح مطمئن‌تر معرفی نماید. همچنین جراح باید به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید و در مشاهده بهترین نتیجه همراه‌تان باشد.
 • مهارت کافی و تحصیلات عالی: پزشکی که دانش و مهارت کافی دارد و تحصیلات عالی در این زمینه را سپری کرده است، بهترین فاکتور برای انتخاب بهترین جراح لیزیک و لازک در تهران شناخته می‌شود.

یک دکتر لیزیک و لازک خوب باید ویژگی های مختلفی را داشته باشد.

اهمیت دقت در انتخاب دکتر لازک و لیزیک

چرا انتخاب جراح مناسب برای عمل لیزیک اینقدر اهمیت دارد؟ در صورت داشتن مهارت کافی پزشک، شما دیگر با عوارض ناگوار مواجه نمی‌شوید و بروز برخی مشکلات احتمالی به‌راحتی قابل رفع است؛ همچنین نتیجه بعد از جراحی تا حدود بسیاری به انتخاب جراح بستگی دارد. جراحی معمولاً با عوارض جانبی مختلفی مانند احساس درد، اختلالات بینایی، تار شدن دید و... همراه است که در صورت اجرای اصولی آن، این موارد بعد از مدتی برطرف می‌شود؛ بنابراین بسیار اهمیت دارد که جراحی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص و مراحل مهارت لازم را داشته باشد و به‌خوبی بتواند عوارض جراحی را به حداقل برساند.

اما گاهی اوقات به‌دلیل عدم مهارت کافی چشم پزشک، فرد با مشکلات دائمی بعد از جراحی مواجه می‌شود که نیاز پیدا می‌کند برای جراحی مجدد اقدام کند. برخی از این عوارض شامل خشکی و عفونت چشم است که سلامتی چشم‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بهترین جراح لیزیک و لازک در تهران

یکی دیگر از سؤالات رایج برای جراحی چشم‌ها این است که بهترین جراح لیزیک و لازک در تهران چه کسی است؟ خیلی‌ها برای انجام جراحی ترجیح می‌دهند به پزشکان فعال در شهر تهران مراجعه کنند. معمولاً بهترین پزشکان در هر زمینه در تهران حضور دارند و نسبت به جراحان و متخصصین دیگر شهرها تجربه و مهارت بیشتری کسب کرده‌اند. البته انتخاب بهترین جراح در شهر تهران نیاز به دقت بیشتری دارد؛ زیرا تعداد جراحان حاضر در این شهر بسیار زیاد است و برای انتخاب از میان آن‌ها کمی دچار سردرگمی می‌شوید. بااین‌حال، با کمک فضای اینترنت و جستجو در شبکه‌های اجتماعی انتخاب جراح راحت‌تر می‌شود. 

اگر بخواهیم یکی جراحان حرفه ای و حاذق در تهران را معرفی کنیم، دکتر مریم روشنی جزو پیشنهادهای عالی است. ایشان متخصص بیماری‌های چشم، فارغ التحصیل دکترای پزشکی از دانشگاه تهران است که به‌عنوان یکی از بهترین چشم پزشکان تهران شناخته می شود. دکتر روشنی دارای بورد تخصصی چشم پزشکی است و در انجام انواع عمل‌های چشم مهارت کافی دارد که با مراجعه به مطب ایشان واقع در سعادت آباد می توانید با بیماران آشنا و از موفقیت‌آمیز بودن جراحی نزد این پزشک مطمئن شوید.

چگونه بهترین جراح را برای عمل لازک انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین جراح عمل لازک، باید به سراغ پزشکانی بروید که در زمینه این جراحی مهارت بیشتری دارند. یکی از راهکارهای عالی برای یافتن پزشک مناسب این است که چند پزشک را انتخاب و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در این مواقع تفاوت‌های بسیار اندک باعث می‌شود انتخاب راحت‌تری را تجربه کنید. همچنین هیچگاه انتخاب جراح را بر اساس هزینه انجام ندهید و درعین‌حال، کیفیت جراحی را فدای کمیت نکنید، زیرا قرار است اعضای با ارزشی در بدنتان جراحی شود و ریسک کردن در انتخاب جراح، سلامتی چشم‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

برای یافتن بهترین دکتر لازک و لیزیک می توان از روش های مختلفی مثل فضای مجازی استفاده کرد.

چگونه بهترین جراح را برای عمل لیزیک انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین جراح عمل لیزیک نیز به سراغ پزشکانی باید بروید که در زمینه این جراحی تخصص بیشتری دارند و سال‌های بسیاری است این جراحی را با موفقیت انجام می‌دهند. هرگز برای انتخاب بهترین جراح فریب تبلیغات بیش از حد را نخورید؛ تبلیغات در فضای مجازی و پیامک‌های تبلیغاتی باعنوان‌های پیشنهادی تنها هدفشان جلب توجه بیماران است. درحالی‌که تجربه، مهارت، استفاده از بهترین دستگاه‌ها، مدرک دانشگاهی و دوره‌های تخصصی را باید مبنای انتخاب خود قرار دهید.

طبق نظر چشم پزشکان: 

"جراحی چشم با کمک لیزر، بیش از ۳۰ سال است که توسعه یافته است و در حال حاضر با پیشرفت‌های مدرن و فناوری به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. بیش از ۹۶ درصد بیماران بعد از جراحی، بینایی بهبود یافته‌ای را تجربه می‌کنند که جراحی هر کدام از چشم‌ها حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اما نباید فراموش کرد انتخاب بهترین دکتر لیزیک و لازک تا حدود زیادی بر مشاهده نتیجه عالی تاثیرگذار است. هر چقدر وقت بیشتری در انتخاب جراح داشته باشید، مطمئناً نتیجه بهتری مشاهده می‌کنید."

سخن پایانی 

زندگی با چشم‌های ضعیف بسیار چالش برانگیز است. بدون عینک یا لنزهای تماسی انجام کارهای ساده مانند تماشای برنامه‌های تلویزیونی، خواندن کتاب و شناخت افراد دشوار می‌شود. در این میان نیز استفاده از عینک و لنزهای تماسی بسیار خسته کننده است و هیچ تأثیری روی بهبود بینایی ندارد. به‌همین‌دلیل بسیاری از افراد به سراغ جراحی‌های چشم لیزیک و لازک می‌رود. این جراحی عیوب انکساری چشم مانند آستیگماتیسم، نزدیک‌بینی و دوربینی را درمان می‌کند که انجام آن تنها توسط جراح باتجربه لیزیک و لازک پیشنهاد می‌شود.