تاریخ آخرین ویرایش:

مصرف الکل و مشروب بعد از عمل لیزیک و لازک 

مصرف مشروب بعد از عمل لیزیک و لازک، هیچ تأثیری بر نتایج آن ندارد. بااین‌حال، توصیه می‌شود بلافاصله بعد از جراحی لیزر از نوشیدن آن جلوگیری کنید؛ زیرا قبل از جراحی لازم است یک مسکن مصرف کنید که احتمال دارد با نوشیدنی دارای الکل تداخل ایجاد کند. همچنین برای مشاهده بهترین نتیجه از جراحی و گذراندن دوره بهبودی، نیاز به‌آرامش کامل دارید؛ پس بهتر است بعد از لیزیک از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

اگر عمل لیزیک سطحی انجام شده باشد، چشم‌ها برای ۲ الی ۳ روز اولیه کمی دردناک هستند و احساس ناراحتی را تجربه می‌کنید. در این مورد نیز توصیه می‌شود تا زمانی‌که بینایی را به‌دست نیاورید و سه الی چهار دوره بهبودی را سپری نکردید، از مصرف الکل خودداری کنید.

توصیه می شود تا حداقل 3 روز بعد از عمل لیزیک و لازک چشم، از نوشیدنی های الکلی استفاده نشود.

نکات مهم در مورد الکل و جراحی لیزر چشم ها

در زیر نکات مهمی را درباره مصرف الکل و عمل های چشم بیان می کنیم:

·        توصیه می‌شود قبل از جراحی حداکثر یک یا دو لیوان نوشیدنی مصرف کنید. در این مورد باید از مصرف نوشیدنی‌های الکل‌دار خودداری کنید.

·         برای جبران اثر کم آبی، بدن را هیدراته نگه دارید، اما از مصرف هرگونه الکل در روز جراحی خودداری کنید.

·         بعد از جراحی، حداقل ۲۴ ساعت از مصرف الکل پرهیز نمایید؛ در چند روز اول، استراحت کامل داشته باشید. 

·        از آن‌جاکه ممکن است چشم‌ها خشک‌تر از حالت معمولی شوند و دچار خشکی چشم شوید، به‌خوبی بدن خود را هیدراته کنید.  

اثرات هشدار دهنده الکل بر بدن

مصرف الکل باعث ایجاد مشکلات عمده ای در بدن و بخصوص چشم ها بعد از عمل لازک و لیزیک می شود. در زیر هشدارهایی مبنی بر عدم استفاده از مشروبات الکلی را بیان می کنیم:

مصرف الکل بعد از عمل لازک و لیزیک موجب تورم چشم و طولانی شدن نقاهت می شود.

الکل افسرده کننده است: زمانی که شما جراحی لیزیک انجام می‌دهید، باید آرامش کامل را داشته باشید و مراقبت های بعد از عمل لیزیک و لازک را به درستی انجام دهید تا بدنتان برای گذراندن دوره بهبودی آمادگی کامل داشته باشد.

الکل بر توانایی لخته شدن خون تاثیرگذار است: مصرف الکل باعث ایجاد مشکلاتی در کنترل از دست دادن خون در طول جراحی و مدیریت تورم بعد از آن می‌شود. همچنین ممکن است شما را با سردردهای پی‌درپی و خشکی دهان در روز بعد از جراحی مواجه کند. 

سخن پایانی

در دوران بهبودی و قبل از انجام عمل لیزیک و لازک به‌سراغ نوشیدنی‌های دارای الکل نروید و دوره بهبودی را با خیال آسوده سپری کنید.