هزینه عمل پی آر کی (PRK)

عمل پی آر کی یک نوع جراحی لیزری برای درمان نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم است. این روش جراحی در حال حاضر در تمامی کشورها رایج شده و نتیجه بسیار مثبتی را به‌جای گذاشته است. یکی از دغدغه‌های بیماران در این روش جراحی هزینه عمل چشم prk است. ازاین‌رو در این مقاله سعی داریم به‌طور کامل به هزینه عمل پی آر کی بپردازیم؛ پس اگر قصد انجام این روش درمانی را دارید در ادامه با ما باشید. 

هزینه عمل پی آر کی، به پزشک معالج بستگی خواهد داشت.

هزینه عمل پی آر کی چشم  در سال 1401 چقدر است؟

هزینه جراحی چشم در سال‌های متوالی متفاوت بوده است؛ طبق بررسی‌های انجام شده در حال حاضر انجام این روش درمانی در مراکز مختلف متفاوت است چرا که هر کلینیک، خدماتی خاص ارائه می‌دهد که کیفیت متفاوتی دارد. در حال حاضر انجام عمل پی آر کی توسط دکتر مریم روشنی که از جمله پزشکان مطرح کشور است به مقدار هفت و نیم‌میلیون است.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل لیزیک

آیا بیمه هزینه عمل پی آر کی چشم را پرداخت می‌کند؟

برخی از بیماران به‌دلیل اینکه نمی‌توانند هزینه‌های بالا را متقبل شوند، ازاین‌رو به دنبال روش‌هایی با هزینه کمتر هستند؛ استفاده از بیمه درمانی مناسب می‌تواند در این راه، گزینه مناسبی محسوب شود. برخی از بیمه‌ها هزینه عمل پی آر کی را پرداخت می‌کنند اما باید توجه داشته باشید که نوع بیمه اهمیت زیادی دارد. درصورتی‌که در قرارداد بیمه نامی از این نوع جراحی آورده شده باشد بازگشت یا پرداخت هزینه از طرف بیمه امکان‌پذیر است. 

 چه فاکتورهایی بر هزینه جراحی پی آر کی تأثیر می‌گذارند؟

شاید تابه‌حال به این سؤال فکر کرده باشید که چرا مراکز و کلینیک‌های مختلف، هزینه‌های متفاوتی را برای عمل پی آر کی دریافت می‌کنند. به این دلیل است که خدمات ارائه شده در سطح‌های متفاوتی قرار دارد؛ به بیانی دیگر می‌توان گفت که تجربه و مهارت پزشک، تجهیزات به‌کاررفته و خدمات ارائه شده در کلینیک از جمله پارامتر و فاکتورهای مهم در تعیین هزینه هستند. 

لازم است این مطلب را به شما یادآور شویم که هیچ‌گاه کیفیت را فدای هزینه نکنید؛ همچنین هیچ زمانی بر مبنای هزینه، پزشک معالج خود را انتخاب نکنید. این نوع دیدگاه می‌تواند به شما ضربه زیادی را وارد کند و در نهایت عواقب بازگشت‌ناپذیری داشته باشد.

 تفاوت هزینه عمل جراحی پی آر کی با جراحی لیزیک چیست؟

همان‌طور که گفته شد پی آر کی جز عمل‌های جدید محسوب می‌شود و از نظر قیمت در مراکز مختلف، متغیر است؛ در مقابل عمل لیزیک جز جراحی‌های قدیمی‌تر محسوب می‌شود اما از محبوبیت زیادی برخوردار است. قیمت عمل لیزیک با قیمت عمل پی آر کی تفاوت چندانی ندارد و بسیار بستگی به آن دارد که توسط چه جراحی انجام پذیرد.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل لازک

سخن پایانی

بررسی قیمت عمل پی آر کی قبل از انجام عمل، امری بسیار منطقی و درست است اما اگر بخواهید پزشک خود را بر اساس هزینه کمتر یا بیشتر انتخاب کنید بی‌شک می‌بایست بدانید که در آینده با پشیمانی روبرو می‌شوید. بهترین معیار برای انتخاب پزشک موردنظر تجربه، مهارت و تجهیزات استفاده شده توسط جراح معالج است. اگر به دنبال جراحی با نتیجه مثبت و موفق هستید انتخاب جراحانی از جمله دکتر مریم روشنی به شما پیشنهاد می‌شود. چرا که چنین پزشکانی در عرصه درمان عیوب انکساری و جراحی‌های چشم موفقیت‌های زیادی را به دست آورده‌اند و ازاین‌رو می‌توان به آنها به‌راحتی اعتماد کرد.