تعرفه هزینه عمل لازک 

اگر جز افرادی هستید که روزانه مجبورید از عینک استفاده کنید به‌احتمال زیاد از این شرایط خسته شده‌اید و به دنبال بهبود شرایط با عمل لازک هستید. عمل لازک ترکیبی از عمل لیزیک و پی آر کی است که به اصلاح عیوب انکساری کمک می‌کند. احتمالاً اولین موردی که در انجام عمل، ذهن شما را درگیر کرده است مرتبط با هزینه عمل لازک چشم است. اگر می‌خواهید از هزینه عمل لازک سال 1401 آگاه شوید در ادامه با ما باشید. 

هزینه عمل لازک به عوامل متفاوتی بستگی دارد.

هزینه عمل لازک در سال 1401 چقدر است؟

هزینه عمل لازک چشم به مرور زمان به خصوص در کشور ایران روز به روز در حال افزایش است. هزینه پرداختی شامل هزینه معاینه، هزینه آزمایش‌های قبل از عمل و همچنین دستمزد پزشک و دیگر موارد می‌شود. قیمت تعریف شده برای همه پزشکان و مکان‌های مختلف یکسان نیست و هر کدام با توجه به شرایطی که دارند مقدار هزینه متفاوتی نیز خواهند داشت. 

چه عواملی بر قیمت لازک چشم تاثیر می‌گذارد؟

در عمل‌های مختلف چشمی مانند عمل لازک، موارد مختلف بر هزینه جراحی تأثیر گذار است. قطعاً تجربه پزشک از مهم‌ترین پارامترها در هزینه عمل لازک چشم است. هرچقدر پزشک از مهارت و تجربه بیشتری برخوردار باشد هزینه بیشتری را به عنوان دستمزد به خود اختصاص می‌دهد. 

امکانات جراحی، مکان عمل، شرایط بیمار و... همگی از جمله مواردی هستند که بر هزینه عمل تأثیر می‌گذارند. 

به صورت کلی عوامل زیر اصلی‌ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت عمل لازک هستند: 

میزان تخصص پزشک

هزینه عمل هر جراح چشم، نسبت به میزان تخصص آن پزشک می‌تواند متغیر باشد. پیشنهاد ما، این است که همیشه یک پزشک مجرب و حرفه‌ای را انتخاب کنید و به خاطر پرداخت هزینه کمتر سلامت خود را به خطر نیاندازید.

نمره چشم شما

این مورد تأثیر بسیار کمتری در تعیین قیمت عمل لازک چشم دارد اما به هر حال از جمله عوامل تعیین کنند قیمت جراحی لازک به شمار می‌رود.

ابزار و دستگاه مورد استفاده

از حساس‌ترین فاکتورهای تعیین کننده هزینه لازک چشم دستگاه‌های مورد استفاده توسط پزشک است.اگر پزشک از دستگاه خوبی استفاده نکند سلامت چشم شما ممکن به خطر بیفتد و بی دقتی دستگاه باعث آسیب زدن به چشم شما شود. 

چگونگی کاهش هزینه عمل لازک چشم

بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های بالای جراحی نمی‌توانند اقدام به درمان کنند. اما خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که می‌توان تا حدی بر هزینه خرج شده عمل، کنترل داشت. یکی از این موارد استفاده از بیمه درمانی است که بسیار کمک‌کننده است. از طرفی جراحی در بیمارستان‌های دولتی می‌تواند بر قیمت جراحی تأثیر زیادی داشته باشد. البته فراموش نکنید که به‌هیچ‌عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید. چرا که چشم حساس‌ترین اندام هر فرد است و کوچک‌ترین آسیب به آن می‌تواند عواقب وحشتناکی را به دنبال داشته باشد. 

در ایام بیماری کرونا عمل لازک چگونه انجام می‌شود؟

با وجود کرونا شرایط برای همه چیز حتی انجام جراحی سخت‌تر شده است. قطعاً می‌دانید که امکان توقف درمان‌هایی از نوع جراحی وجود ندارد. پس پزشکان ناچار به ادامه فعالیت‌های مختلف هستند اما با این تفاوت که اصول بهداشتی بسیار بیشتر از قبل موردتوجه قرار می‌گیرد. در واقع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عمل جراحی لازک انجام می‌شود و نگرانی از این بابت به‌هیچ‌عنوان وجود نخواهد داشت.

هزینه عمل لازک شامل آزمایش‌های قبل از جراحی نیز می‌شود.

آیا بیمه عمل لازک را پوشش می‌دهد؟

به‌منظور جبران هزینه درمان، استفاده از بیمه می‌تواند راهی منطقی باشد. البته می‌بایست بدانید که تعرفه هر بیمه در ادارات مختلف کاملاً متفاوت است. برخی از ادارات مانند بیمه تأمین اجتماعی، هزینه عمل لازک را متقبل نمی‌شوند اما برخی دیگر تا حد زیادی به بیمار کمک‌کننده هستند. 

به طور مثال داشتن بیمه تکمیلی یک امتیاز بزرگ است چرا که می‌تواند بخشی از هزینه‌های درمان شما را جبران کند. البته درصورتی‌که در تعهدات بیمه ثانویه در مورد عمل لازک توضیحاتی نوشته شده باشد.

فراموش نکنید که یک شرط اساسی برای تقبل هزینه‌های عمل لازک توسط بیمه، داشتن مجموع نمرات 6 دیوپتر دو چشم است. 

قیمت ارزان عمل لازک معیار مناسبی برای انتخاب مرکز چشم پزشکی است؟

بدترین معیار برای انجام عمل لازک درنظرگرفتن قیمت ارزان است. 

باتوجه به تجربیات بیماران عمل لازک:

"قبل از انتخاب معیارهای خود برای انجام عمل، لازم است بدانید که عمل چشم بسیار حساس است و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان آن را با پول مقایسه کرد. مراکزی که هزینه‌های کمتر دریافت می‌کنند بی‌شک از پزشکان باتجربه استفاده نمی‌کنند و همچنین از تکنولوژی‌های قدیمی بهره‌مند هستند. بااین‌حال انجام عمل با این شرایط هیچ فایده و ارزشی نخواهد داشت، چرا که امکان موفقیت عمل کاهش پیدا می‌کند. " 

آیا انجام عمل لازک از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است؟

بسیاری از افراد قبل از انجام عمل به این موضوع فکر می‌کنند که آیا عمل لازک از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است؟ در پاسخ لازم است بگوییم با بررسی‌های انجام شده دریافته‌ایم که این عمل جراحی اصلاح عیوب انکساری نه تنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بلکه بسیار با ارزش است. چرا که فرد را برای همیشه از عینک رها می‌کند و به نسبت از عوارض بسیار کمی برخوردار است. 

سخن پایانی

عمل لازک یکی از روش‌های درمانی کم خطر و بدون عوارض است که افراد زیادی با این روش به اصلاح عیوب انکساری چشم پرداخته‌اند. افرادی که تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند معمولا هزینه پارامتری مهمی برایشان است. درست است که این روزها همه افراد امکان پرداخت هزینه زیاد را حتی برای درمان ندارند. اما این جراحی چنان با ارزش است که پرداخت هزینه برای انجام آن دارای ثمر است. پیشنهاد ما به شما این است تنها پزشکانی را انتخاب کنید که از نظر تجربه در سطح بالایی قرار داشته باشند چرا که ثمربخش بودن جراحی بسیار باارزش‌تر از قیمت آن است. 

سوالات متداول