برگشت نمره چشم پس از عمل لیزیک

انجام عمل لیزیک برای رفع عیوب انکساری بسیار رایج شده است. عمل لیزیک با اینکه جز عمل‌های قدیمی محسوب می‌شود اما از نتایج بسیار خوبی برخوردار است و هنوز در میان افراد مختلف، رایج است. افرادی که قصد درمان با استفاده از این بیماری را دارند با سؤال‌های زیادی مواجه هستند که در ادامه قصد داریم به طور صریح به آنها اشاره کنیم.

آیا بعد از عمل لیزیک، چشم ضعیف می‌شود؟

هر عمل جراحی ممکن است دارای عارضه‌هایی باشد. برخی از افراد بعد از عمل لیزیک دچار ضعف در بینایی می‌شوند. البته این ضعف بینایی در مقدار و شدت بالایی نیست و می‌توان با کمک پزشک به‌منظور کنترل آن گام برداشت. 

در عمل لیزیک به شکل‌دهی مجدد قرنیه و نازک کردن آن پرداخته می‌شود. زمانی چشم مجدداً دچار ضعف و بازگشت شماره چشم می‌شود که قرنیه به طور کامل اصلاح نشده باشد. به‌منظور مواجه نشدن با این مشکل می‌توان بهترین پزشک جراح را برای درمان انتخاب کرد. 

نتایج عمل لیزیک بسیار موفق است.

آیا نتایج لیزیک دائمی است؟

هر عمل جراحی باتوجه‌به قوانینی که دارد می‌تواند نتایج مختلفی نیز داشته باشد. نتایج لیزیک برای همه افراد به یک صورت نیست. سوالی که پیش می آید این است که آیا عمل لیزیک دائمی است؟ در واقع نباید انتظار بیش از اندازه را از جراحی داشت. درست است که عمل لیزیک از دقت بسیار بالایی برخوردار است و برای درصدی از افراد نتیجه 10/10 را دارد اما ممکن است برخی از افراد هم نتیجه کامل را دریافت نکنند. 

معمولاً نتیجه لیزیک به عوامل مختلفی مانند شرایط بیمار و تبحر پزشک وابسته است. اگر هر دو عامل در وضعیت خوبی باشند بی‌شک نتیجه به‌دست‌آمده دائمی خواهد بود. اگر بیمار بعد از عمل لیزیک نیز دچار عارضه‌های جانبی شود امکان رفع و کنترل آنها وجود دارد. 

چه شرایطی باعث برگشت شماره چشم می‌شود؟

عدم رعایت برخی از موارد باعث برگشت شماره چشم می‌شود. عدم مراقبت‌ها، جراحی قبل از 18 سال، جراحی چشم توسط پزشک نامعتبر و... همگی از جمله مواردی است که در بازگشت شماره چشم مؤثر است. 

بیشتر بخوانید: برگشت نمره چشم پس از عمل PRK

 آیا می‌توان از برگشت نمره چشم بعد از عمل لیزیک جلوگیری کرد؟

متأسفانه هیچ راهی به‌منظور تضمین صددرصد عدم بازگشت نمره چشم وجود ندارد. اما با استفاده از موارد زیرمی توان تا حد زیادی به بهبود نتایج بعد از عمل لیزیک کمک کرد. 

  • انتخاب پزشک متبحر و باتجربه از فاکتورهای مهم در انجام عمل لیزیک است که می‌بایست در انتخاب آن دقت و توجه بسیاری داشت. 
  • به‌طور دقیق مراقبت‌های بعد از عمل لیزیک را انجام دهید. 
  • به‌طور منظم و پیوسته بعد از جراحی به پزشک معالج به‌منظور انجام معاینه و بررسی مراجعه کنید. 

سخن پایانی

با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های بسیاری ابداع شده است که بتوان از شر عینک برای همیشه خلاص شد. انجام عمل لیزیک شامل یکی از این موارد می‌شود که امروزه بسیار، مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای انجام عمل لیزیک با نتیجه مثبت، تنها لازم است پزشکی باتجربه و متخصص انتخاب کرد. 

نوبت دهی

برای دریافت نوبت فرم زیر را پر کنید

ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسیدنظری موجود نیست