استفاده از تلفن همراه پس از عمل لازک

لازک که یکی از جراحی‌های مرسوم عیوب انکساری چشم است در سال 1999 میلادی توسط پزشکان آمریکایی ابداع شد. این عمل جراحی ترکیبی از عمل لیزیک و پی آر کی است که برای برخی از افراد نتایج بسیار مثبتی دارد. مزیتی که در عمل لازک وجود دارد آن است که تنها لایه سطحی و برگشت‌پذیر قرنیه برداشته می‌شود. استفاده از گوشی پس از عمل لازک دارای شرایط خاصی است که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

استفاده از تلفن همراه پس از عمل لازک دارای شرایط خاص است.

تا چه زمانی پس از عمل لازک باید از استفاده از گوشی خودداری کنیم؟

انجام مراقبت‌های بعد از عمل می‌تواند تأثیر زیادی بر وضعیت بهبودی داشته باشد. استفاده از گوشی تا یک روز کامل بعد از عمل لازک منع می‌شود چرا که در ساعات بعد از جراحی می‌بایست به چشم استراحت کامل داد و از هرگونه صفحه‌نمایش مانند گوشی و لپ‌تاپ تلویزیون دور بود. ناگفته نماند که سرعت بهبودی هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است؛ ازاین‌رو پزشک و جراح معالج می‌تواند باتوجه‌به شرایط شما جدول زمانی استفاده از گوشی بدهد. 

چگونه از خطرات استفاده گوشی در دوران نقاهت پس از جراحی لازک محافظت کنیم؟

راه‌هایی همچون استفاده از اشک مصنوعی، پلک‌زدن به‌صورت مرتب در هنگام استفاده از گوشی و استراحت دادن به چشم‌ها در بازه زمانی مشخص می‌تواند سبب کاهش علائم خشکی چشم شود. انجام کارهای گفته شده کمک می‌کند که از خطرات زیان‌بار و گاهی برگشت‌ناپذیر دور بمانید.

چگونه پس از استفاده از تلفن همراه، به چشمان لازک شده استراحت دهیم؟

استراحت در دوره نقاهت بهترین درمان برای چشم‌هاست. خواب می‌تواند یک فرصت طلایی محسوب شود تا دوره بهبودی با سرعت بیشتری پیش رود. توصیه می‌شود که بعد از عمل لازک، خواب کافی داشته باشید و شب‌ها قبل از خواب و هم چنین صبح‌ها بعد از بیدارشدن بلافاصله به سمت استفاده از گوشی نروید. 

سخن پایانی 

پس از انجام هر عمل جراحی به‌خصوص چشم که از حساسیت بالایی برخوردار است مراقبت‌ها کمک می‌کنند دوره بهبود سریع‌تر طی شود و هم چنین از خطرات و آسیب‌ها به‌دور بمانید. به مدت دو روز بعد از عمل لازک بهتر است استراحت کافی داشته باشید و شب‌ها زودتر از قبل به فکر خواب باشید. حتما توجه داشته باشید که استفاده از گوشی پس از عمل لازک دارای شرایط خاص خواهد بود؛ پس به آن توجه ویژه داشته باشید!

سوالات متداول