هزینه عمل فمتولیزیک چشم

عمل فمتولیزیک روش نوین جراحی‌های عیوب انکساری چشم است که در آن از تیغ، جهت برش قرنیه استفاده نمی‌شود. با توجه به دقت بسیار بالای این عمل، درخواست‌کنندگان زیادی دارد؛ لذا هزینه فمتولیزیک از اساسی‌ترین دغدغه‌های داوطلبان این عمل است. هزینه عمل فمتولیزیک نسبت به لیزیک، لازک  و PRK به دلیل استفاده از تجهیزات دقیق‌تر و پیچیدگی بیشتر عمل، بالاتر است.  

هزینه عمل فمتولیزیک به پارامترهای متفاوتی بستگی دارد.
هزینه عمل فمتولیزیک در سال 1401 چقدر است؟

نوسانات ارزی  بر روی بهای تجهیزات پزشکی مانند تمام هزینه‌های جاری کشور تاثیرگذار است؛ قطعا قیمت جراحی فمتولیزیک در سال 1401 نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده و تحت تاثیر عوامل مختلف متغییر است. هزینه جراحی در کلینیک‌ها با توجه به تجهیزات مورد استفاده، مهارت جراح و همچنین محل زندگی متفاوت است. در حال حاضر عمل فمتولیزیک توسط خانم دکتر مریم روشنی، با هزینه حدود ۱۱.۵ میلیون تومان به بهترین و ایمن‌ترین روش انجام می‌شود. 

بر اساس نظر متخصصین

"علی‌رغم بالا بودن هزینه عمل فمتولیزیک، به دلیل دقت زیاد، سرعت جراحی و مطلوب بودن نتیجه، عوارض کم و نادر، برای طیف وسیعی از داوطلبین جراحی، همچنان جزو محبوبترین جراحی‌ عیوب انکساری چشم است."

چه عواملی بر قیمت فمتولیزیک تاثیر می‌گذارد؟

 در این شیوه به دلیل عدم استفاده از لیزرهای پیشرفته که جایگزین تیغ جراحی هستند، برای افرادی که مشکلات قرنیه چشم دارند از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارد. قیمت واقعی که به عنوان هزینه پرداخت می‌شود، به پارامتر‌های مختلفی بستگی دارد. میزان تبحر پزشک و تجربه وی و تجهیزاتی که جهت جراحی استفاده می‌شود نقش به‌سزایی در میزان بهای تمام شده جراحی خواهد داشت. قطعا هزینه در بیمارستان و کلینیک‌های دولتی که تحت  پوشش بیمه هستند کمتر از مراکز خصوصی خواهد بود.  

بیشتر بخوانید» هزینه عمل لیزیک

آیا بیمه عمل فمتولیزیک را پوشش می‌دهد؟

مراکزی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، سلامت و خدمات درمانی هستند، با توجه به شرایط بیمه‌نامه، هزینه‌ای در ازای جراحی‌های عیوب انکساری چشم مانند عمل لیزیک و فمتولیزیک پرداخت نمی‌کنند. خدمات بیمه‌ تکمیلی ارائه شده توسط هر شرکت، شامل پوشش‌ها و تعهدات مختلفی است. بیمه‌های تکمیلی به‌صورت گروهی و یا انفرادی، سقف تعهداتشان متفاوت بوده و خدمات خود را با توجه به سقف آن، ارائه می‌دهند. به‌طور کلی در قوانین بیمه، از فرمول (3 = درجه نزدیک‌بینی یا دوربینی + نصف درجه آستیگمات) پیروی می‌کند. چنانچه شرایط شما مطابق این قانون باشد بیمه درمان تکمیلی شما هزینه عمل را تا سقف تعهدات خود تقبل خواهد کرد. 

سخن پایانی

پیش از انتخاب این روش درمانی، باید به این نکته توجه داشت که هزینه فمتولیزیک یکی از  عواملی است که باید در نظر گرفته شود، مهم‌تر از آن تخصص و تجربه جراح است . جهت اطلاع کامل از میزان هزینه فمتولیزیک در سال 1401 بهتر است به کلینیک و بیمارستان‌های تخصصی مراجعه و اطلاعات کاملی از لیست قیمت‌های مربوط به جراحی‌های چشم و بیمه آن‌ها کسب کنید. 

سوالات متداول

نوبت دهی

برای دریافت نوبت فرم زیر را پر کنید

ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسیدنظری موجود نیست