تاریخ آخرین ویرایش:

سوالات متداول برای عمل فمتولیزیک

قبل از انجام عمل فمتولیزیک، یا پس از انجام آن، ممکن است سوالاتی ذهن افراد مشتاق به این جراحی را درگیر کند. در ادامه از این مطلب قصد داریم پرتکرارترین و اساسی ترین سوالات متداول برای عمل فمتولیزیک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

آیا جراحی فمتولیزیک درد دارد؟

به لطف بی‌حس‌کننده ای که قبل از جراحی استفاده می شود این جراحی کاملا بدون درد است و اکثر بیماران در طول جراحی فقط کمی فشار احساس می کنند.

مدت زمان جراحی فمتولیزیک چقدر است؟

بیمارانی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند، تنها حدود ۲۰ دقیقه در اتاق عمل حضور دارند. بااین‌حال، زمان واقعی جراحی برای هر چشم فقط چند دقیقه طول می‌کشد؛ اما لازم است بیماران برای انجام این جراحی حداقل یک ساعت قبل در مطب یا کلینیک حضور داشته باشند.

دغدغه ها و سوالات متداول برای انجام عمل فمتولیزیک را در این صفحه بررسی کرده ایم.

اگر در حین عمل فمتولیزیک، چشم ها را تکان دهم چه می شود؟

تکنولوژی ارائه شده برای انجام این جراحی تضمین می دهد که هر حرکت چشم شما به درستی با کمک لیزر ردیابی می شود. درصورتی‌که ناحیه مورد نظر خارج از محدوده ردیاب حرکت کند، لیزر متوقف می شود. علاوه‌براین، یک دستگاه کوچک برای نگه داشتن پلک در جای خود مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از قطره های بی‌حس کننده به کاهش میل به پلک زدن کمک می کند.

چه مدت طول می کشد تاچشم ها بعد از فمتولیزیک بهبود یابند؟

زمان بهبودی، بسته به روش انتخابی و میزان مشکلات چشم بستگی دارد. در برخی روش‌ها مانند عمل لیزیک بهبودی تنها چند روز طول می کشد. در دیگر عمل همانند جراحی فمتولیزیک ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا بینایی تثبیت گردد. 

آیا فمتولیزیک روش مطمئنی است؟

جراحی های لیزیک و نوع پیشرفته ان که فمتولیزیک است، جزو روش های موثر و اثربخش هستند که سالانه تعداد افراد بسیاری با کمک آن‌ها می‌توانند به بینایی قابل‌قبول دست یابند و از مشکلات لیزر تماسی و عینک رها شوند.

آیا امکان درمان همزمان دو چشم با فمتولیزیک وجود دارد؟

اکثر جراحان چشم عمل های لیزیک و فمتولیزیک را برای هر دو چشم به صورت همزمان انجام می دهند. 

آیا می توانم بعد از فمتولیزیک به محل کار بازگردم؟

اکثر افرادی که جراحی فمتولیزیک را انجام می‌دهند و بعد از گذشت دوران بهبودی سریع به محل کار خود و انجام کارهای روزانه باز می گردند.

سخن پایانی

جراحی فمتولیزیک به دلیل کارایی بالا و کاهش زمان بهبودی و عوارض بعد از عمل محبوبیت زیادی دارد. این روش نیز مانند دیگر روش‌ها با تغییر شکل قرنیه چشم به منظور رفع مشکلات بینایی استفاده می شود و به جای ابزار برش از تکنولوژی لیزر برای ایجاد فلپ استفاده می کند. به‌همین‌خاطر، بهبودی بسیار سریع اتفاق می‌افتد و نتیجه آن کاملا ستودنی است.