تاری دید بعد از عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی  یا عمل جراحی زیبایی پلک با هدف حذف پف یا همان پوست اضافه در بالای پلک انجام می‌شود. این جراحی نه تنها به زیباتر شدن چشم‌ها و جوان سازی کمک می‌کند، بلکه کاربرد پزشکی نیز دارد. پف‌دار بودن چشم‌ها در برخی موارد بینایی را ضعیف و یا حتی مسدود می‌کند. اما این جراحی در کنار مزایای مختلف می‌تواند عوارض محدود و غالبا موقتی را به همراه داشته باشد. یکی از عوارض شایع، تاری دید بعد از عمل بلفاروپلاستی است. که در ادامه قصد داریم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم.

تاری دید از عوارض موقتی بلفاروپلاستی است.

تاری دید بعد از عمل بلفاروپلاستی طبیعی است؟

همان‌طور که اشاره شد، تاری‌دید و یا دوبینی یکی از عوارض شایع  بعد ازبلفاروپلاستی است. این مشکل معمولا موقتی است و بعد از گذشت چند روز برطرف می‌شود. تغییرات آستیگماتیک ناشی از تغییر موقعیت پلک ممکن است علت تاری دید پس از عمل بلفاروپلاستی باشد.

تاری دید بعد از عمل پلک چشم تا چه زمانی باقی می‌ماند؟

این مشکل در طی چند روز و کمتر از یک هفته بهبود می‌یابد. معمولاً دید بعد از دو یا سه روز به حالت عادی باز می‌گردد. بهبودی کامل حدود دو تا چهار هفته طول می‌کشد. در این مدت، ممکن است کمی کبودی در اطراف چشمان خود داشته باشید.  اما اگر در این مدت بهبودی حاصل نشد با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید.

حتی ممکن است در برخی موارد بیماران بلافاصله بعد از عمل دچار دوبینی یا نابینایی شوند. این مورد نیز جای نگرانی نداشته، زیرا از عوارض موقت عمل است و تنها در طی چند ساعت برطرف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی

برای بهبود تاری دید پس از جراحی بلفاروپلاستی چه باید کرد؟

برای افزایش سرعت بهبودی بعد از عمل موارد زیر را رعایت نمایید:

  •  از وارد کردن فشار زیاد به چشم‌ها بپرهیزید و زمان کمتری از چشمان خود استفاده کنید.
  • بهتر است زمان استفاده از موبایل و تماشای تلویزیون را به حداقل کاهش دهید.
  • در دوران بعد از عمل کمتر در معرض نور قرار بگیرید، زیرا که چشمان نسبت به نور حساس می‌شود.
  • برای محافظت از چشم‌ها بعد از عمل از عینک آفتابی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تاری دید بعد از عمل لیزیک و لازک

سخن پایانی 

اختلالات بینایی بعد از عمل بلفاروپلاستی از عوارض نسبتاً شایع است که علت آن انحراف قرنیه بعد از این عمل می‌باشد درواقع تغییر موقعیت پلک باعث تاری دید خواهد شد. این مشکل جای نگرانی نداشته، زیرا اغلب موقتی است و در طی چند روز برطرف می‌شود.