هزینه عمل پلک (بلفاروپلاستی)

عمل بلفاروپلاستی که همان عمل پلک است در ایران بسیار رواج دارد و بعد از عمل بینی جز محبوب‌ترین عمل‌ها در کشور شناخته می‌شود. ممکن است پلک پایینی یا بالایی شما به هر دلیلی از جمله وراثت، روند پیری و... افتادگی پیدا کند و جذابیت چشم‌ها را از بین ببرد. زمانی که پلک افتادگی پیدا می‌کند ممکن است ابروها حالت اصلی خود را از دست دهند و حالت آویزان و افتاده به خود بگیرند که به این فرایند افتادگی پلک می‌گویند.

 در ادامه قصد داریم درباره هزینه جراحی پلک اطلاعات دقیقی را به شما منتقل کنیم پس اگر در آستانه انجام این عمل جراحی هستید و یا قصد انجام آن را دارید و اطلاع از هزینه عمل پلک برای شما اهمیت دارد، در ادامه با ما باشید. 

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ 

هزینه عمل پلک برای بیماران یکی از پارامترهای مهم محسوب می‌شود که لازم است افراد قبل از انجام این عمل از قیمت جراحی مطلع باشند. قبل از هر چیز لازم است بگوییم که هزینه عمل بلفاروپلاستی در مراکز مختلف باتوجه‌به خدماتی که ارائه می‌دهند متفاوت است. از این‌رو نباید به‌هیچ‌عنوان قیمت را مدنظر قرار داد و باتوجه‌به آن پزشک خود را انتخاب کرد. 
قیمت حدودی عمل پلک با جراحی دکتر مریم روشنی که یکی از پزشکان متخصص و متبحر کشور است برای پلک پایین از 8500000 تومان تا 12000000 میلیون است. هزینه عمل پلک بالا توسط دکتر مریم روشنی از 7 تا 10 میلیون تومان مشخص شده که بهترین نتایج را به بیماران خود می‌دهد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی با توجه به پزشک مشخص می‌شود.
هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1401 چقدر است؟

هزینه عمل بفاروپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به همین دلیل در مراکز و بیمارستان‌های مختلف، متغیر است. قبل از انجام این جراحی می‌بایست توقع خود را از نتیجه نهایی مشخص کنید. بی‌شک اگر خواهان نتیجه شگفت‌انگیز و باکیفیت باشید هزینه بیشتری را می‌بایست اختصاص دهید چرا که دریافت خدمات باکیفیت نیاز به پرداخت هزینه بیشتر دارد. 
برای اطلاع از هزینه جراحی بهتر است به مرکز یا کلینیک موردنظر مراجعه کنید و در یک جلسه مشاوره اطلاعات دقیق را از جمله قیمت دریافت کنید. فراموش نکنید که به دلیل پرداخت هزینه کمتر، پزشک غیرمتخصص را انتخاب نکنید چرا که می‌تواند خسارت‌های زیان باری را برایتان داشته باشد و در نهایت به شما آسیب‌های برگشت‌ناپذیری را وارد کند.

چه عواملی در هزینه عمل بلفاروپلاستی تأثیرگذار است؟

همان‌طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم هزینه جراحی پلک در مراکز و کلینیک‌های مختلف یکسان نیست اما به نظر شما پارامترهای مشخص‌کننده قیمت چه چیزهایی هستند؟ در ادامه به تک‌تک آنها می‌پردازیم.

نوع جراحی

بلفاروپلاستی به روش‌های مختلف انجام می‌شود که برخی از آنها نوین‌تر و به‌روزتر هستند؛ ازاین‌رو نوع جراحی می‌تواند بر روی قیمت عمل تأثیرگذار باشد.

هزینه عمل پلک، می‌تواند در نتیجه نهایی نقش بسزایی داشته باشد.
دستمزد جراح

پزشکانی که تجربه زیاد دارند قطعاً نسبت به پزشکان تازه‌کار هزینه بیشتری را دریافت می‌کنند. به این دلیل که پزشکان باتجربه می‌توانند نتیجه نهایی را تضمین کنند اما پزشکان تازه‌کار، تضمینی نسبت به فرایند عمل نخواهند داشت.

موقعیت کلینیک

موقعیت کلینیک یکی از مواردی است که می‌تواند بر هزینه عمل پلک تأثیر بگذارد؛ اغلب کلینیک‌ها به دلیل اینکه در موقعیت مکانی بهتری هستند اندک هزینه را باتوجه‌به آن دریافت می‌کنند. 

هزینه‌های اتاق عمل

اگر توجه کرده باشید اتاق عمل‌های کلینیک‌های تازه تأسیس نسبت به بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های قدیمی، به‌روزتر و زیباتر هستند. برخی از افراد در اتاق عمل‌های قدیمی استرس بیشتری را دریافت می‌کنند؛ ازاین‌رو ترجیح می‌دهند که در اتاق عمل‌های نوین جراحی خود را انجام دهند که نسبت به دیگر اتاق عمل‌ها هزینه‌ای متفاوت دارند و یک مزیت مثبت حساب می‌شود.

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی دیگر پارامتر تعیین‌کننده قیمت در این جراحی هستند؛ هزینه‌های جانبی می‌تواند شامل آزمایش‌های قبل و بعد از عمل، خدمات ارائه شده بعد از عمل، داروها و... باشد که مشخص کننده هزینه عمل پلک هستند. 

قیمت عمل پلک در تهران چقدر است؟

برخی از افراد گمان می‌کنند که اگر جراحی خود را در تهران انجام دهند هزینه کمتری را پرداخت می‌کنند؛ درصورتی‌که این تصور کاملاً اشتباه است و قیمت جراحی در تهران و شهرستان‌ها می‌تواند یکسان باشد. تنها موردی که باعث افزایش یا کاهش هزینه جراحی می‌شود موقعیت کلینیک، خدمات ارائه شده، تجربه پزشک و نوع جراحی است. 
قیمت عمل پلک در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های مختلف واقع در تهران، متغیر است چرا که خدمات ارائه شده یکسان نیست.

مبلغ عمل بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

برخی از بیمه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هزینه جراحی‌های زیبایی از جمله بلفاروپلاستی را پرداخت می‌کنند. البته باید توجه کنید که همه بیمه‌ها دارای چنین شرایطی نیستند، پس بهتر است قبل از انجام عمل درباره مقررات بیمه خود بررسی‌هایی را انجام دهید. 
ناگفته نماند که بیمه به جنبه درمانی و زیبایی عمل نیز توجه می‌کند؛ اگر عمل به لحاظ زیبایی صورت گیرد بی‌شک هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌شود اما اگر جنبه درمانی داشته باشد تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

عمل پلک یا بلفاروپلاستی می‌تواند زیبایی را به چشم برگرداند زیرا پف، چروک و افتادگی پلک بالا و پایین را از بین می‌برد. هزینه جراحی پلک در مراکز مختلف متفاوت است چرا که پارامترهای ارائه شده نیز تفاوت دارد. بهتر است که برای این جراحی، هزینه عمل بلفاروپلاستی را به‌عنوان گزینه‌ای برای انتخاب پزشک در نظر نگیرید. فراموش نکنید که چشم از نقاط حساس صورت است و تغییر در آن می‌بایست توسط پزشک متخصص و متبحر صورت گیرد.