تاریخ آخرین ویرایش:

مدت زمان عمل فمتولیزیک 

خوشبختانه، با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های بسیاری ابداع شده است که بدون سختی و مدت زمان طولانی، جراحی چشم با آن انجام می‌شود. درواقع، دقت و سرعت دستگاه‌هاست که مدت زمان جراحی کوتاه شده است؛ درصورتی‌که در گذشته چنین عمل‌های کوتاهی وجود نداشت. عمل فمتولیزیک از دسته عمل‌های لیزری محسوب می‌شود که به‌صورت سرپایی صورت می‌گیرد و در ساده‌ترین صورت ممکن انجام می‌شود. اما بااین‌حال، مراقبت‌ها و حساسیت‌های خود را هم دارد که لازم است به آنها توجه شود. 

مدت زمان عمل فمتولیزیک بین 20 تا 25 دقیقه است.

عمل فمتولیزیک چقدر طول می کشد؟

اکثر اوقات، بیماران قبل از انجام جراحی، اکثر پارامترها را بررسی می‌کنند تا با عمل خود آشنایی بیشتری پیدا کنند؛ کمتر کسی پیدا می‌شود که در خصوص جراحی چشمی که دارد هیچ تحقیقی نکند. مدت زمان جراحی فمتولیزیک یکی از پارامترهای مهم برای بیماران محسوب می‌شود که اغلب در پی پاسخ آن هستند. در حقیقت، مدت زمان عمل فمتولیزیک به‌صورت نرمال برای هر چشم 15 دقیقه تخمین زده شده است؛ چرا که با دستگاه‌های پیشرفته همچون لیزر انجام می‌شود و نیاز به مدت زمان طولانی ندارد. 

اما بااین‌حال بد نیست که بدانید انجام عمل فتمتولیزیک همانند عمل‌های دیگر به سرعت عمل پزشک و همچنین وخامت چشم هم بستگی دارد. 

طبق گفته پزشکان:

"مدت زمان عمل فمتولیزیک در اکثر موارد حدود 15- 20 دقیقه است؛ اما گاهی به دلایل مختلف، امکان کوتاه‌تر شدن یا بلندتر شدن مدت زمان عمل هم وجود دارد."

سخن پایانی 

عمل فمتولیزیک، یکی از عمل‌های موفقیت‌آمیز معرفی شده که برای دسته‌ای از افراد گزینه‌ای مناسب مطرح می‌شود. مدت زمان این جراحی به تجربه پزشک و همچنین سختی جراحی بستگی دارد؛ اما به صورت نرمال حدود 15-20 دقیقه طول می‌کشد. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم که نگران مدت زمان جراحی نباشید؛ چراکه بی‌حسی تزریق شده، اجازه نمی‌دهد که دردی را احساس کنید.