هزینه عمل پیوند قرنیه 

برخی از افراد به دلیل اینکه دچار مشکلات قرنیه از جمله آسیب‌دیدگی، تورم، زخم یا التهاب می‌شوند می‌بایست به‌منظور درمان از عمل پیوند قرنیه استفاده کنند. یکی از پارامترهای مهم برای بیماران هزینه عمل پیوند قرنیه است. در ادامه قصد داریم که به‌طور کامل در خصوص هزینه پیوند قرنیه اطلاعات جامعی را به شما منتقل کنیم.

هزینه عمل پیوند قرنیه در سال 1401

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، پیوند قرنیه از جمله عمل‌هایی بوده که به درمان بسیاری از افراد کمک بسیاری کرد. هزینه این عمل در کلینیک‌های مختلف تفاوت‌های زیادی دارد چرا که خدمات و پارامترهای عمل، با یکدیگر تفاوت دارند. قیمت عمل پیوند قرنیه توسط دکتر مریم روشنی که از جمله پزشکان مطرح و با تجربه در کشور است به مبلغ 12 میلیون تومان قابل انجام است. 

البته این قیمت برای سال 1401 تعیین شده است و مطمئنا با گذشت زمان این مقدار تغییر خواهد کرد. 

هزینه عمل پیوند قرنیه به عوامل متعددی بستگی دارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل پیوند قرنیه

اگر تابه‌حال توجه کرده باشید قیمت انجام جراحی‌های چشم در مراکز مختلف متفاوت است چرا که خدمات ارائه شده یکسان نیست. عواملی همچون مهارت و تجربه پزشک، استفاده از تجهیزات به‌روز، میزان معتبر بودن کلینیک از جمله مهم‌ترین موارد در قسمت گذاری هستند. قطعاً هرچقدر پارامترهای تعریف شده در سطح بالاتری باشند هزینه عمل بیشتر خواهد شد اما در مقابل در نهایت، نتیجه بهتری را دریافت می‌کنید. 

دقت داشته باشید که چشم از جمله حساس‌ترین قسمت‌های بدن هر فرد است بنابراین به‌منظور انجام جراحی می‌بایست پزشکی معتبر و باتجربه را انتخاب کرد.

آیا جراحی پیوند قرنیه شامل بیمه می‌شود؟

هرکدام از بیمه‌های درمانی خدمات متفاوتی دارند ازاین‌رو نمی‌توان این سؤال را به‌صورت کلی پاسخ داد. اما بیمه‌هایی هستند که بر اساس قوانین و مقرراتی خاص، هزینه جراحی پیوند قرنیه را به شما پرداخت می‌کنند. اگر قصد دارید که میزان هزینه پرداختی شما کاهش یابد حتماً از این دسته از بیمه‌ها استفاده کنید. 

هزینه پیوند قرنیه در ایران در مقایسه با سایر کشورها چقدر است؟

کشور ایران از نظر پزشکی دارای قدرت و پیشرفت زیادی است؛ از طرفی خوشبختانه هزینه پیوند قرنیه در ایران به نسبت کشورهای دیگران بسیار ارزان‌تر است. ازاین‌رو مردمان کشورهای دیگر جراحی‌های چشم خود را اغلب در ایران انجام می‌دهند؛ چرا که قیمت‌ها در مقایسه باتجربه و کیفیت، بسیار مناسب است. 

هزینه پیوند قرنیه در سایر کشورها چقدر است؟

برخی از افراد این تفکر را دارند که اگر جراحی پیوند قرنیه را در کشورهای دیگر انجام دهند هزینه کمتری را پرداخت می‌کنند. اما طبق بررسی‌های انجام شده هزینه این جراحی در کشورهای دیگر سه- چهار برابر ایران است. ازاین‌رو انجام جراحی در کشور خودمان بهترین گزینه و بهترین نتایج را دارد. 

سخن پایانی

با پیشرفت تکنولوژی، درمان بسیاری از بیماری‌ها راحت شده است که پیوند قرنیه یکی از آنها محسوب می‌شود. هزینه این جراحی برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است که بهتر بوده قبل از انجام عمل اطلاعاتی درباره آن داشته باشند. هزینه پیوند قرنیه در ایران بسیار معقول‌تر و پایین‌تر از کشورهای دیگر است ازاین‌رو افراد برای درمان به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های معتبر در ایران مراجعه می‌کنند. دقت داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید و سعی کنید برای انجام جراحی، پزشکی را انتخاب کنید که از تبحر و تجربه کافی برخوردار باشد.